• VEZO1
  • VEZO3
  • VEZO3
  • VEZO6

Řídicí a dohledová centra

Přestože se řídicí a dohledová centra nebo dispečerská pracoviště využívají v různých aplikacích, jako jsou například telekomunikace, vojenské, bezpečnostní nebo civilní monitorování dopravy, energetika, letectví, vodárenství, hasičské a policejní centra, veřejné a záchranné služby a datová centra, maji jednu společnou věc: Velký centrální displej nebo velkoplošné zobrazení, kde jsou nepřetržitě zobrazovány a sledovány ty nejdůležitější informace 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

V rámci velkého množství využití je tedy zapotřebí sofistikované a spolehlivé řešení, které dokáže posbírat data a obrazové zdroje z mnoha různých provozních zařízení, návazných systému a softwarů, a ty během několika chvil zpracovat do výsledného zobrazení dle požadovaných scénářů. Navíc je v těchto oborech, dnes již ve standardu, požadavek na provoz všech zařízení v režimu 24 hodin / 7 dní v týdnu. To vše jsou důvody, proč je důležité spoléhat na kvalitní a prověřené komponenty značky Eyevis.

 

Možné oblasti využití:

TRANSPORT, DOPRAVA A TELEKOMUNIKACE

Silnice, dálnice, metro, tramvaje, vlaky, letiště, vodní cesty a další podobná místa zaznamenávají velký nárůst dopravních prostředků a množství lidí v nich. To s sebou nese zvýšenou potřebu lépe a přehledněji všechny systémy monitorovat a koordinovat při náhlých nestandardních situacích nebo vyjímečných stavech.
  

DISTRIBUCE PLYNU, VODY a ENERGIÍ

Růst poptávky po energiích a ostatních důležitých mediích nese zvýšené požadavky na efektivní postupy a řízení, což v mnoha případech souvisí s přehledným monitorováním a zobrazením aktuálních informací. V těchto dovětvích je velkoplošné zobrazení používáno ve spojení se SCADA systémy, které slouží ke sledování a řízení střediska distribuce. Obsluha musí mít nepřetržitý přístup k datům v raálném čase a musí vidět kompletní diagram sítí, potrubí nebo vedení včetně všech potřebných informací a naměřených hodnot.

BEZPEČNOST

V posledních letech je kladen velký důraz na zvýšení bezpečnosti ve všech oblastech se zvýšeným počtem lidí. S nárustem bezpečnostních dispečinků a s tím spojených kamerových systémů vzniká požadavek na velkoplošné zobrazení pro krizová řízení a vyjímečné stavy pro přehledné monitorování těchto situací.

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba
Copyright © 2024 eyevis.cz. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.